Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

M.I.C.E Nedir?

M.I.C.E kısaltması, İngilizce’deki meetings, incentives, conferences ve exhibitions kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Bu kelimelerin Türkçe karşılıkları sırasıyla, toplantı, teşvik gezisi, konferans ve fuar şeklindedir.

Peki M.I.C.E nedir? Büyük toplantı gruplarının bir araya gelerek çeşitli etkinlikler yapmasını sağlayan acentaların düzenlediği bir turizm organizasyonudur. Ülkemizdeki genel adı ise kongre turizmi olarak bilinmektedir.

M.I.C.E sektörü, bir toplantı için planlanması gereken tüm ögeleri içinde barındırmaktadır. Tabiri yerindeyse, hazır toplantı paketi şeklinde de adlandırılabilir.

M.I.C.E etkinlikleri belli bir tema etrafında düzenlenebilir; toplantının özel bir odağı varsa, tıbbi tesisler ya da tema parkları gibi çeşitli alanlarda etkinlikler gerçekleştirilir.

Dijitalde M.I.C.E

Organizasyon kısmında A’dan Z’ye tüm detayların düşünülmesinin yanında, dijital olarak da büyük bir yükümlülük bulunmaktadır. Etkinliğin uzaktan takibini destekleyebilmek adına canlı yayınlar, dijital etkinlikler, katılımcıların etkinlikler hakkında bilgilenebileceği bir panel, konaklama alanı ile ilgili detayların bulunduğu bir platform, etkinlik akışı, etkinliğin tanıtımı vb. gibi birçok dijital içerik için web sitesi ya da aplikasyon desteği ile, düzenlenen etkinliğin popülaritesini arttırmak adına sosyal mecrada bir konumlandırma yapılmalıdır.

M.I.C.E’ın Ekonomiye Katkısı Nedir?

Şirketlerin, toplantı ya da çeşitli etkinlikler vermek adına düzenledikleri M.I.C.E (toplantı, teşvik gezisi, konferans ve fuar), genelde ticari amaçla düzenlenir. Çeşitli temalarda ve çeşitli şehirlerde düzenlenebilmesinden dolayı, ülkelerin kalkınma oranlarında da oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Yurt dışından gelen katılımcılar ve ülkemizden yurt dışına giden iş adamları sayesinde, bir nebze ülke tanıtımı da yapılmaktadır diyebiliriz. Ayrıca, bu etkinlikler sayesinde yeni işlere de kapı açma gibi olumlu bir katkı sağlanabilir.

Dünya genelinde turizm sektörü gelirlerinin %30 kadarını M.I.C.E etkinlikleri kapsar ve bu yüzdenin içinde Türkiye’den elde edilen gelir oranları da bulunmaktadır.

Neden Venn Tour?

Şirketler bu tür kapsamlı bir organizasyonu kendileri düzenlemek istediklerinde oldukça masraflı ve vakit kaybedecekleri bir sürece girerler. Ancak, Venn Tour olarak, şirketleri bu gibi tüm detaylardan muaf tutuyor; uçak bileti, bayi toplantısı, kongre, fuar, motivasyon turları, otel anlaşmaları gibi birçok hizmeti katılımcılarımıza sunuyoruz.

Toplantılar:

Toplantıya çok iyi hazırlanmış olabilirsiniz, ancak toplantı mekânında eksik olan bir şeyler tüm gidişatı değiştirebilir ve işi alamayabilirsiniz. İşte Venn Tour tam da burada devreye girerek sizler için en uygun ortamı yaratıyor ve toplantının sonunda ‘O işi kaptık!’ demeniz için her adımı özenle düzenliyor.

Teşvik Gezileri:

Adı bile yeterince sevindirici değil mi? Teşvik gezileri ile çalışanlarınızı ufak bir tura çıkarabilir ve onlara gerçek bir tatil hediye edebilirsiniz. Venn Tour, toplantılarınızda yanınızda olduğu gibi, ‘O işi kaptık!’ tatilinizde de yanınızda.

Kongreler ve etkinlikler:

Bir kongre ya da etkinlik düzenlemekten bahsedelim; şehir dışına ulaşım, katılımcıların davetiyeleri, kongre/etkinlik mekânı, konaklama, simültane tercüme (eş zamanlı tercüme) ve daha bir çok detay… Kongre düzenlemekten vaz mı geçtiniz? Biz sizin için, tam olarak aklınızdaki kongreyi/etkinliği düzenliyor ve tüm aksiyonları eksiksiz bir şekilde ayarlıyoruz.

Nerelerde Etkinlik Düzenliyoruz?

Siz nerede etkinlik düzenlemek istiyorsunuz? Biz tam olarak sizin istediğiniz yerde, hayal ettiğiniz etkniliği düzenliyoruz!

Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Kongre Merkezi, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, CNR Expo… İstanbul’un birçok kongre ve fuar alanında; İzmiz, Bursa, Antalya gibi büyük şehirlerde ve yurt dışında, ulaşım, konaklama ve etkinlik alanındaki tüm detaylar ile yanınızdayız!

Venn Blog