Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Masal Kitabında Bir Kış Tatiline Çıkmak

Husky’lerle safari yapmak, geyik kızağı sürmek, buzdan bir otelde anı yaşamak, eşsiz manzaralara tanık olmak… Saydıklarımız oldukça uzak gibi gözükse de Venn Tour ile her şey size çok yakın!

Kendi çektiğiniz Kuzey Işıkları fotoğraflarını, telefonunuzun duvar kâğıdı yapabilir ve sosyal medya hesaplarınızı da Husky, Ren Geyiği ya da Noel Baba Köyü ile şenlendirebilirsiniz.

Kuzey Işıkları

“Kuzey Işıkları nerede?” dediğinizi duyar gibiyiz. Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan ve Kuzey Işıkları turu için eşsiz bir konum olan Lapland’e adım attığınız anda bu inanılmaz deneyime erişmiş olacaksınız.

Evet, aklınızdaki bir diğer sonun da “Kuzey Işıkları ne zaman?” olduğunu biliyoruz. Kuzey Işıklarına şahit olma ihtimalinizin yüksek olduğu zamanlar, ekinokslara yakın dönemlerdir.

Peki, Kuzey Işıkları manzarasını ekinoks dönemlerinde her gün görmek mümkün mü? Ne yazık ki hayır.

Bu eşsiz manzarayı en aktif şekilde görebileceğiniz saatler ise 22.30 ve 02.30 arası. Fakat öncesinde ve sonrasında da görülebilmeniz mümkün.

Yeşil, mor ya da kırmızı renklerde oluşan bu ışıkları, bazen yalnızca 5 dakikalığına yakalayabilirken, bazen de bütün gece keyfini sürebilirsiniz.

Noel Baba Köyü (Santa Claus Village) 

Kapısında dev bir çam ağacı ile karşılanacağınız bu efsanevi köyün her yeri ışıklarla süslenmiş, içerisinde ahşap kulübelerden restoranlar, kafe ve hediyelik eşya dükkânları bulunan bu köy adeta bir masal kitabından fırlamış gibi.

Sizinle vakit geçirmekten keyif alacak olan Ren Geyikleri ile kısa bir köy turu atabilir, köyde bulunan postaneden sevdiklerinize unutamayacakları bir kartpostal gönderebilirsiniz.

Ren Geyikleri ve Husky Safarisi

Battaniyenize sarılıp, Ren Geyiklerinin eşliğinde ya da sizinle koşmak için can atan Husky’lerin çektiği kızaklarla ormanda bir geziye çıkabilirsiniz.

İçlerinde durmaksızın koşma isteği olan ve koştukça daha sağlıklı bir vücuda sahip olan Husky’leri, rehberler eşliğinde daha yakından görebilirsiniz.

Yalnızca filmlerde tanık olabileceğiniz bu inanılmaz anı asla unutamayacaksınız!

Buz Otel 

Yaz aylarında ortadan kaybolan bir otel düşünün! Yazın eriyen ve kışın yeniden yapılan bu masalsı otelde; buzun içine oyulmuş odalar, buzdan yataklar, buzdan tabureler ve hatta buzdan yapılmış bardaklar bile var.

#VennDahil

Unutamayacağınız bir kış tatili için hemen bizimle iletişime geçin! 

 

 

 

Venn Blog