Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Sonbaharda Avrupa’da Gezilecek Yerler

Sonbaharın yakıştığı ve hemen hemen hepimizin duymaya alıştığı birçok şehir elbette var. Fakat bu yazımızda sizlere sonbaharda yaprakların dökülmesiyle başkalaşan az bilinen şehirlerden bahsetmek istedik.

Dubrovnik, Hırvatistan

Sonbahar mevsiminde Avrupa’da gezilecek yerler listemizin başında Game of Thrones’un çekildiği yerlerden biri olma özelliği taşıyan Dubrovnik’e yer verdik.

Yazın muhteşem atmosferini geride bırakmış olsak bile şimdi Sonbahar’ın romantik büyüsüyle mest oluyoruz. Sonbahar aylarında Dubrovnik sıcaklığını korumaya devam ediyor ve sizlere muhteşem manzaralar sunuyor.

Festivallerin ve gösterilerin takvimlerine bakarak bu büyüleyici kentin tadını çıkarmaya hazır olun.

Dubrovnik’i Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Prag, Çek Cumhuriyeti

Gotik ve mistik havasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Prag, listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Sonbaharın romantik doğasına uygun bir örtüyle eşleşen Prag, güneşin hafifliğiyle daha da romantik bir atmosfer yaratıyor.

Prag’ı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

 

Bilbao, İspanya

Bilbao yaz ayının bitişiyle sonbaharın vazgeçilmezi olacak. Sadece sanatıyla büyülemeyen mimarlık ve tasarımıyla da göz kamaştıran Bilbao bu sonbaharda sizler bekliyor.

Bilbao’yı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Hannover, Almanya

Yıl boyunca birçok spor etkinliğine, açık hava konserlerine ve Marksmen’s Fair, Maschsee Göl Festivali ve Herrenhausen Kraliyet Bahçeleri Uluslararası Havai Fişek Yarışması gibi büyük festivallere ev sahipliği yapan Hannover, Avrupa’nın merkezi bir noktasında olmasından dolayı birçok ziyaretçinin dikkatini çekiyor.

Hannover’ı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Brugge, Belçika

Evlerin rengarenk oluşuyla, tarihi binaları saran altın sarmaşıklarıyla ve şehrin renklerinin kanallara yansımasıyla sonbaharın romantizmini harekete geçiren Brugge, Belçika listemizde 3. Sırada bulunuyor.

Buraya gelmişken çikolataların tadına bakmadan kesinlikle dönmeyin.

Brugge’ı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Budapeşte, Macaristan

Macaristan Budapeşte şehir içi ulaşım açısından avantajlı bir şehir olması bu avantajdan kaynaklı tüm güzellikleri tadına doyarak çıkarmanızı sağlayacaktır.

Budapeşte’yi Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

 

Roma, İtalya

Mimarisi ayrı, sanatı ayrı, tarihi ise apayrı değerde olan İtalya Roma hakkında çok fazla övgüye girmeden yapmanız gerekenleri sıralayacağız.

Roma’yı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

 

Edinburg, İskoçya

Sonbahar belki de en çok İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ yakışıyor. Yere düşen yapraklara yansıyan güneşin yarattığı his ve doğanın nefes kesici manzaralar sunması siz ziyaretçilerine muhteşem anlar yaşatacak.

Bu anların tadını çıkarırken fotoğraf çekmeyi unutmayınız diye siz değerli okurlarımıza küçük bir hatırlatma bırakıyoruz.

Edinburg’u Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Floransa, İtalya

İtalya her gezgin ruhlu insanın keşfetmek istediği önemli ülkelerden biridir. Kimisi tarihi buram buram yaşamak ister kimisi enfes lezzetleri pizza, şarap, dondurma tadımı yapmak ister.

Her mevsim ziyaret edebileceğiniz fakat sonbahar mevsiminde de size inanılmaz anlar yaşatacak olan Floransa’yı da bu yazımızı eklemek istedik.

Floransa’yı Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Bordeaux, Fransa

Bordeaux Fransa’nın sonbahar mevsiminde tadını çıkarabileceğiniz en güzel lokasyonlarına sahip…

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “Uyuyan Güzel” ismiyle bilinen neo-klasik mimarileriyle kendine hayran bırakan Bordeaux’u gördüğünüz an anlayacaksınız neden bu tabirin kullanıldığını.

Bordeaux’u Keşfedip Mutlu Dönmenizi Sağlayacak Öneriler

Sonbaharın eşsiz renklerini görebileceğiniz ve romantik büyüsünü derinlemesine hissedebileceğiniz lokasyon önerimiz için bizi takipte kalın!

Venn Blog