Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Bakü Turu

Tunç çağından günümüze ayakta kalan eserleri ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarda zaman yolculugu yapacagınız Bakü Turu.

LOKASYON

Azerbaycan (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
3 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

ISTANBUL – BAKÜ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 06:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK332 seferi ile 09:05’te Bakü’ye hareket. Varışımızın ardından, Zerdüşt, Arap, Sasani, Pers, Osmanlı ve Sovyet yapılarını göreceğimiz eski Bakü’nün kalbi olan Icheri Seher gezisi ile turumuza başlıyoruz. Dar sokaklardan ve yollardan oluşan Icheri Seher’de dolaşırken kendinizi büyülü bir labirentte gibi hissedeceksiniz. Kız Kalesi, Şervanşah Sarayı, Shemekha Kapısı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

BAKÜ

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Abşeron turuna katılabilirler. ( 60 Usd) .Tarihi Tunç Çağı’na kadar uzanan Abşeron gezimize başlıyoruz. Sovyet dönemindeki yerleşim yerlerinden kalma köylerinde Kafkas halkının mutfağını, gelenek ve göreneklerini deneyimleme şansı buluyoruz. Ardından Abseron'un en gizemli miraslarından Taş yollar, Nardan kalesi, Ateş Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

3. GÜN

BAKÜ

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek UNESCO Dünya Mirası listesindeki Azerbaycan’ın en önemli milli parkı Gobustan turuna katılabilirler. (50 Usd). Gobustan doğal koşulları nedeniyle uçsuz bucaksız ova ve vadiler ülkesi anlamına gelmektedir. Tunç Çağı’ndan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gobustan’da antik mezarlar ve kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Gezinin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. GÜN

BAKÜ - İSTANBUL

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Azerbaycan’ın geçmişten bugüne gelişimine tanıklık edeceğimiz mimarisi ile 2014 yılı tasarım ödülüne sahip olan Haydar Aliyev Müzesi turuna katılabilirler. (50 Usd) Ardından tur liderinizin belirlediği saatte Bakü Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK335 seferi ile saat 21:20’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 23:25’te varış. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK332

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK335

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldız Otel Konaklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Bakü gidiş, Bakü – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri
 • Bakü’de 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Bakü şehir gezisi
 • Programda belirtilen şehirler arası transferler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Abşeron gezisi
 • Gobustan gezisi
 • Haydar Aliyev Müzesi gezisi ve giriş bileti
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Şoför Bahşişleri

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

Azerbaycan (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
3 GECE 4 GÜN

Venn Dahil Tatil