Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Benelux Paris Turu

Avrupanın en etkileyici müzelerine, pazarlarına, saraylarına, katedrallerine gideceğiniz, muhteşem lezzetleri deneyimleyeceğiniz ve kendinizi en özgür hissedeceğiniz Benelux ülkelerinde ki yolculuğunuza hazır mısınız?

LOKASYON

Paris (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
7 GECE 8 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

İSTANBUL – DUSSELDORF – AMSTERDAM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:00’te buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1523 tarifeli seferi ile saat 06:55’te Düsseldorf’a hareket. Yerel saat ile saat 09:15’te Düsseldorf’a varış. Varışımızın ardından Amsterdam şehrine hareket ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Amsterdam şehir turuna başlıyoruz. Turumuz sırasında Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

2. GÜN

AMSTERDAM

Kahvaltının ardından Marken&Volendam, Zaanse Schans , Giethoorn turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden hareket ediyoruz. Amsterdam’ın 20 km kuzeyinde bir balıkçı kasabası olarak varlığını sürdüren Marken kasabasında turumuzu gerçekleştiriyoruz. Marken sonrası 20. Yüzyılda Picasso ve Renoir gibi ressamların inziva yeri olarak anılmaya başlayan, dondurulmuş baraj anlamına gelen, güzelliğin ve estetiğin kasabası olan Volendam şehrine hareket ediyoruz. Volendam’da yapacağımız gezimiz ve sonrasında vereceğimiz serbest zamanının ardından; Zaanse Schans turumuzu gerçekleştirmek için Zaandam kentine hareket ediyoruz. Zaanse Schans; en iyi korunmuş tarihi yel değirmenleri ve evleri koleksiyonuyla bilinir. Burada vereceğimiz molanın ardından, Hollanda’nın masal köyü Giethoorn’a hareket ediyoruz. Küçük adalar ve göletlerle birbirine bağlanmış içerisinde muhteşem çiftlik evleriyle adeta bir masal dünyasının içerisine gireceğiniz Giethoorn’da günümüzün son gezisini tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

3. GÜN

AMSTERDAM - BRÜKSEL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp Orta Çağ’dan kalma mimarisi, değişik çikolataları, danteli ve kanallarıyla ünlü Brugge şehrine hareket ediyoruz. Kuzey’in Venediği olarak bilinen ve UNESCO’nun koruması altına aldığı Brugge gezimizin ardından Brüksel şehrine hareket ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Brüksel şehir turuna başlıyoruz. Turumuz sırasında Grand Place, Manneken Pis, Atomium görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

4. GÜN

BRÜKSEL - PARİS

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimi tamamlayıp Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik gerçekleştireceğimiz Paris şehir turumuzda Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra gerçekleşecek olan dünyaca ünlü LİDO SHOW programına katılabilirler.

Opsiyonel Tur: Lido Show (120 Euro) (Katılım sayısına göre fiyat değişkenlik gösterebilir)

5. GÜN

PARİS

Kahvaltının ardından otelimizden hareketle ilk olarak ismini kendisini inşa ettiren firmadan alan, Fransa’nın sembolü olmuş demir kule Eiffel ‘e hareket ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasında şehrin doyumsuz manzarasını izledikten sonra bir sonraki durağımız Seine Nehri tekne turu. Gezimizde Paris’teki en görkemli binaları yakından görebilecek ve keyifli dakikalar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Tekne gezimizin ardından hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

6. GÜN

PARİS – LÜKSEMBURG

Kahvaltının ardından Lüksemburg’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından varışımıza istinaden panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Lüksemburg şehir turumuzda Petrus Nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası olarak kabul edilen eski şehir merkezi, anayasa meydanı, Dükler Sarayı gezeceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

7. GÜN

LÜKSEMBURG

Kahvaltının ardından Remich &Schengen turumuzu yapmak için otelden ayrılıyoruz. Lüksemburg ve Almanya arasındaki sınırın bir parçasını oluşturan Moselle nehrinin sol kıyısında yer alan Remich kasabasını ziyaret ediyoruz. Remich gezimizin ardından Schengen anlaşmasının yapıldığı Schengen köyüne hareket ediyoruz burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zaman. Schengen gezimizin ardından Almanya’nın en eski şehri olan ve Roma İmparatoru Augustus tarafından MÖ. 15 yılında, Moselle Nehri’nin kıyısına kurulan Trier’e hareket ediyoruz. Buradaki gezimiz ve molamızın ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

8. GÜN

LÜKSEMBURG – İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Lüksemburg Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1354 seferi ile saat 11:55’te İstanbul'a hareket ve saat 16:15’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK1523

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK1354

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Düsseldorf / Lüksemburg – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş,
 • Havalimanı vergileri,
 • Amsterdam’da 2 gece – Brüksel’de 1 gece – Paris’te 2 gece ve Lüksemburg’ta 2 gece olmak üzere toplam 7 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg’ta yapılacak panoramik şehir turları,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Otel vergileri,
 • Marken&Volendam, Zaanse Schans, Giethoorn turu
 • Brugge turu
 • Eiffel Kulesi, Seine Nehri Tekne, Montmarte turu
 • Remich&Schengen, Trier turu
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Lido Show
 • Vize Ücreti
 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Şoför Bahşişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Vize Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

Paris (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
7 GECE 8 GÜN

Venn Dahil Tatil