Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Budva Yılbaşı Turu

Adriyatik'in incisi, Karadağ'ın en güzel sahil şeridi ve Orta Çağ'a kadar uzanan tarihi ile aileniz ve sevdikleriniz ile yeni yıla unutulmaz anılarla gireceğiniz Budva turu...

LOKASYON

Karadağ (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
3 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

ISTANBUL - PODGORICA - BUDVA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1085 seferi ile 08:30’da Podgorica’ya hareket. Varışımızın ardından sizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Budva’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından muhteşem manzaralarıyla St.Stefan’da fotoğraf molası veriyoruz. Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi ve aynı zamanda gözde bir tatil merkezi olan Budva’da yürüyerek yapacağımız şehir turunda Stari Grad (Eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Odaların dağılımının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

BUDVA

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kotor & Perast & Tivat turuna katılabilirler.İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kotor. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde; Kartpostalları andıran dağ, deniz ve şehir manzarasının mükemmel uyumunda kendinizi o manzaraya ait bir parçaymış gibi hissedeceksiniz. San Giovanni Kalesi’ni; İtalyan Kontes Francesca di Montreale Mantica’nın koleksiyonunu da barındıran Kedi Müzesi’ni; Roma Katolik katedrallerinden St.Tripun Katedrali’ni; Sırp Ortodoks kilisesi olan St.Nikola Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ‘’Kayaların Hanımı’’ olarak anılan Perast olacak. Kotor körfezinde yer alan bu şirin kasabayı da gezdikten sonra yine bir körfez kasabası olan Tivat’a geçiyoruz. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat’ta bisiklet kiralayarak körfezi gezebilir ya da enfes manzarası eşliğinde kafelerinde dinlenebilirsiniz. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Kotor & Perast & Tivat Turu: 55 Euro \ Çocuk 25 Euro

3. GÜN

BUDVA

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün Montenegro (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan) turuna katılabilirler. Bu turumuzda eski krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Cetinje meydanında vereceğimiz mola sonrası yola devam ediyoruz. Ardından İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan İşkodra Gölü’nde 200’den fazla kuş türünü görebilme imkanı yakalayacağız. Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret ediyoruz. Günün finalini; Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olmuş ve olağanüstü manzarasıyla turizme kazandırılmış muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz. Akşam Budva’nın eğlenceli mekanlarında vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Montenegro Turu (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan Turu) : 55 Euro \ Çocuk 25 Euro

4. GÜN

BUDVA - PODGORICA - ISTANBUL

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Tur liderinizin belirlediği saatte Podgorica Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK1088 seferi ile saat 20:15’te İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 00:05’te varış. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK1085

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK1088

3 Yıldızlı Otel 3 Yıldız Oteller

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Podgorica gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı – Otel – havalimanı transferleri
 •  Havalimanı vergileri,
 •  Seçilen kategori otelde Budva’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Budva panoramik şehir turu ve programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 •  Programda belirtilmeyen yemekler
 •  Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 •  Şoför Bahşişleri
 •  Kotor, Tivat ve Perast gezisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Covid-19 kapsamlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı(50 TL)

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

Karadağ (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
3 GECE 4 GÜN

Venn Dahil Tatil