Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Büyük İtalya Turu

Binlerce yıllık tarihi ve muhteşem mimarisi, harika köy ve kasabaları ve enfes mutfağı ile hayallerinize dokunabileceğiniz İtalya Turu.

LOKASYON

İtalya (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
7 GECE 8 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

ISTANBUL – MİLANO

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano'ya uçuyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Milano'da görülecek yerler arasında Advittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunuyor. Gezinin ardından etrafı yeşil dağlarla çevrili Como’ya hareket ediyoruz. Como gölünde yapacağımız tekne gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

MİLANO – VENEDİK

Kahvaltının ardından otelde çıkış işlemlerini tamamlayıp kuzey İtalya’nın birbirinden kanallarla ayrılmış ve birbirine köprülerle bağlanan adaların üzerine kurulmuş romantizmin başkenti kuzeyin incisi Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik’e gitmeden önce yol üzerinde bulunan Roma ve Orta Çağ dönemine ait mimarisi, rengarenk sokakları, Romeo ve Juliet hikayesindeki balkondan sesleniş sahnesinin geçtiğine inanılan Juliet’in de evinin bulunduğu Verona’yı gezme fırsatı buluyoruz. Verona gezimizin ardından Venedik şehrine hareket ediyoruz. Venedik’te panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir gezisinde; San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi görülecek yerler arasındadır. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi de günü değerlendirmek için farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Venedik şehir turunun ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

3. GÜN

VENEDİK – FLORANSA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp rönesansın merkezi ve bereketli Toskana bölgesinin başkenti Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir gezisinde; Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Rönesans dönemi heykelleri göreceğimiz heybetli yapılar arasındadır. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. GÜN

FLORANSA

Kahvaltının ardından Toskana bölgesinin diğer önemli merkezleri olan Pisa, Siena ve St.Gimignano gezimiz için yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan Pisa’da şehrin gücünün ve zenginliğinin sembolü olarak yapılan Pisa Kulesi’nin yanı sıra Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı görülecek yerler arasında. Pisa gezimizin ardından St.Gimignano’ya doğru yola çıkıyoruz. St.Gimignano 12 ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan kuleleri ile Orta Çağ’ın Manhattan’ı olarak olarak adlandırılmaktadır. Etrafı surlarla çevrili ve çok iyi korunmuş olan bu şehri gezerken kendinizi Orta Çağ gezgini gibi hissedeceksiniz. Gezimizin ardından Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezi UNESCO tarafından kültür mirası listesine alınan Siena’da Palio at yarışlarının yapıldığı Campo meydanı, Siena Duomo’su görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5. GÜN

FLORANSA – ROMA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp Roma yolculuğu ile devam ediyoruz. 2800 yıllık tarihi ile birçok antik yapıya sahip olan Roma, Antik çağdan günümüzde kadar birçok medeniyetin başkenti olmuştur. İtalya ve Katolik dünyasının merkezi Vatikan’a da ev sahipliği yapmasıyla 2 devletin başkenti olarak adlandırılmaktadır. Roma'da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezimizde; Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor.

6. GÜN

ROMA

Kahvaltının ardından rengarenk evleri, taş sokakları eşsiz doğası ve harika göl manzaralarıyla Nemi’ye doğru yola çıkıyoruz. Çiçek ile süslenmemiş pencerenin nadir olduğu bu şirin köyde doğal çiçeklerin satıldığı ve sergilendiği sevimli dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Nemi’nin ardından tarihte de birçok Roma imparatoruna ev sahipliği yapan ve günümüzde Papa’nın da yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo’yu ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Castel Romano’daki Outlet’i ziyaret ediyoruz. Turumuzdan sonra Roma şaheserleri turumuza başlıyoruz ve Vatikan’ı güneş batarken de görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

7. GÜN

ROMA – NAPOLİ

Kahvaltının ardından Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Napoli' de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi ardından yaklaşık 2000 yıl önce Vezüv yanardağının patlamasıyla şehir halkıyla kaybolan ve 1700 yıl sonra arkeologlar tarafından keşfedilen gladyatörlerin yetiştirildiği haneler, soyluların yasadığı saraylardan kalıntılar ve küllerin etkisiyle taşlaşmış olan insan bedenlerin göreceğimiz antik kent Pompei’yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

8. GÜN

NAPOLİ – İSTANBUL

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından limon ve zeytin bahçeleri, rengarenk sahilleri kuşbakışı görebileceğimiz harika manzarası ile Sorrento’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezinin ardından tur liderinizin belirlediği saatte Napoli Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK1873

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK1454

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Milano gidiş İstanbul – Napoli dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Milano’da 1 gece, Padova’da 1 gece, Floransa’da 2 gece, Roma’da 2, Napoli’de 1 gece toplam 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama
 • Milano, Venedik, Floransa, Roma, Napoli panoramik şehir turları ve programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Programda belirtilen şehirler arası transferler,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
 • Şoför Bahşişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

İtalya (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
7 GECE 8 GÜN

Venn Dahil Tatil