Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Gizemli Fas Turu

Fas’ın kraliyet şehirlerinde doğu kültürü ile bir çok farklı kültürün harmanlanmış halini gizemleri ile birlikte keşfedeceksiniz.

LOKASYON

Fas (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
7 GECE 8 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

İSTANBUL – KAZABLANKA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 07:45’de buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 10:45’de THY’nin TK617 sefer sayılı uçağı ile Kazablanka’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza Habous bölgesinden başlıyoruz. Geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri görüyoruz. Daha sonra Kazablanka Katedrali(Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyor ve dışarıdan görüyoruz. Verilecek kısa bir serbest zamandan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN

KAZABLANKA – RABAT – FES

Kahvaltının ardından Rabat üzerinden Fes’e hareket ediyoruz. Rabat’a varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Mohammed V Mozolesi, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Turun ardından yola devam ederek Fes’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra yapacağımız panoramik Fes şehir turumuzda Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezip, Medina (Eski Şehir) turunu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3. GÜN

FES – ŞAFŞAVAN – FES

Kahvaltının ardından Şafşavan turumuz için otelden ayrılıyoruz. Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer alan Şafşavan şehrine varışımız sonrası açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı ve Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları, Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V.Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah’ı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Fes’de ki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN

FES – IFRANE – ERFOUD

Kahvaltının ardından Ifrane üzerinden Erfoud şehrine doğru yol alıyoruz. Fransız Alp mimarisi ile dikkat çeken Ifrane’de mola verdikten sonra yola devam edip Erfoud’a varıyor ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından Sahra Çölü’nün kapısı olarak bilinen dünyanın en büyük çölünde 4x4 ler ve develer ile Sahra Kum Tepeleri turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Turun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN

ERFOUD – OUARZAZATE

Kahvaltının ardından Ourzazate şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve yerleşme. Ardından Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk olarak UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan, Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş Aid Ben Haddou köyünü ziyaret ediyoruz. Köy ziyaretimizin ardından Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorlarını göreceğimiz Atlas Corporation film stüdyolarını göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN

OUARZAZATE – MARAKEŞ

Kahvaltının ardından Fas’ın ilk başkenti olan Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızda gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuza 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi ve Bahai Sarayı’nı görerek başlıyoruz. Hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanını gördükten sonra şehir turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN

MARAKEŞ

Kahvaltının ardından Essaouira turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Turumuz için Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira şehrine gidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, bir balıkçı limanı ve sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu sahil kentinde şehrin kalesini ve balıkçı limanını gezdikten sonra eski Roma kentlerinden esinlenerek inşa edilmiş Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra tekrar Marakeş’de ki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN

MARAKEŞ – İSTANBUL

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK620 sefer sayılı uçağı ile 15:00’da İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK617

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK620

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Kazablanka / Marakeş – İstanbul arası Türk Havayolları ile Ekonomi sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Kazablanka’da 1 gece, Fes’de 2 gece, Erfoud’da 1 gece, Ouarzazate’de 1 gece ve Marakeş’de 2 gece olmak üzere toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen 6 adet öğle yemeği
 • Programda belirtilen turlar ve şehir turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen extra turlar ve kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Şoför Bahşişleri

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

Fas (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
7 GECE 8 GÜN

Venn Dahil Tatil