Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Lapland Yılbaşı Turu

Kuzey Işıkları, Ren Geyiği Safarisi, Noel Baba’nın evi. Ailenizle birlikte unutulmaz bir deneyim, hayallerinizin ötesinde, masal gibi bir yılbaşı tatiline hazır mısınız…

LOKASYON

Finlandiya (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
3 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

ISTANBUL – ROVANIEMI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1749 numaralı tarifeli seferiyle saat 08:40’ta Rovaniemi’ye hareket. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme. Dileyen konuklarımız otelimize yürüyerek 10 dk. mesafede bulunan Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret edebilirler. Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

2. GÜN

ROVANIEMI

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından, özel otobüsümüzle geyik çiftliğine hareket ediyoruz. Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikasına da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi hafif olarak Somon Çorbası şeklinde çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bugün kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman ve akşam yemeğimiz olacak. Yemek sonrası Kuzey ışıkları’nı avlamak için Lapland ormanlarında kar motorları ile safariye çıkacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. GÜN

ROVANIEMI

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, Her sene yeniden inşa edilen Buz Otel’i ziyaret ediyoruz ve bölgenin özel yemeği olan ateşte pişmiş somon balığını öğle yemeği olarak aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Serbest zamanın ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğini takiben özel otobüsümüzle Rovaniemi’nin kuzey bölgelerinde Kuzey Işıkları avına çıkacağız ve ardından sonra otelimize dönüyoruz.

4. GÜN

ROVANIEMI– ISTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Havaalanına geçmeden saat 11:30’e kadar serbest zaman ve havaalanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:20’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 18.25’te İstanbul’a varış turumuzun sonu.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

TK1749

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

TK1750

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldız Oteller

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
• 4* Scandic Rovaniemi Hotel’de 3 gece konaklama oda kahvaltı konaklama
• Buz otel gezisi,
• 3 Adet Akşam yemeği (Otelde)
• Ren Geyiği Sürüşü ve çiftlik ziyareti,
• 30 dakikalık Husky sürüşü ve çiftlik ziyareti,
• Özel otobüs ile Kuzey Işıkları gezisi,
• Kar motorları ile Kuzey Işıkları safarisi,
• 2 ve 3. günler öğle yemekleri,
• Husky, Geyik ve Kar motoru Safarileri sırasında kişilere özel kiralanacak özel termal kıyafetler,
• Türkçe rehberlik (Rehberimiz grubu Rovaniemi Havalimanında karşılayacaktır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Programda belirtilmemiş olan tüm turlar
• Vize Ücreti
• Kişisel Harcamalar
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (Covid 19 Kapsamlı)

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 •  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 •  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 •  Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 •  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 •  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan,veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 •  Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 •  Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 •  Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 •  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 •  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 •  Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 •  Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 •  Tur – Alan – Tur Lideri- Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 •  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 •  Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

LOKASYON

Finlandiya (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizeli
3 GECE 4 GÜN

Venn Dahil Tatil