Menu Close

Filtre

Lokasyon

Vize

Mevsim

Kategori

Tarih Aralığı

FİLTREYİ UYGULA

Menu Close

Sırların Ülkesi Sri Lanka Turu

Hint Okyanusu’nda görkemli Budist tapınakları, muhteşem çay tarlaları ve doğal yaşantısı ile halen çözülememiş sırları barındıran mistik bir ülke Sri Lanka.

LOKASYON

Sri Lanka (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
7 GECE 8 GÜN

Tur Programı

1. GÜN

İSTANBUL - KOLOMBO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat …’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları‘nın TK… tarifeli seferi ile saat …’da Kolombo’ya uçuş.

2. GÜN

KOLOMBO - NEGOMBO

Yerel saat ile …’da varışın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanından ayrılıyor ve konaklama yapacağımız balıkçı kasabası olan Negombo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz.

3. GÜN

NEGOMBO – PINNAWALA – DAMBULLA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile birlikte Dambulla’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce 1975 yılında kurulmuş dünyanın ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret etmek için Pinnawala’ya uğruyoruz. Burada bebekken bulunmuş ya da yaralı halde bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izliyoruz. Ardından yolsa devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde aldıktan sonra Dambulla’nın altın tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Burası Sri Lanka’nın en iyi korunmuş mağara tapınağı olmakla beraber, mağara Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Turumuz sonrası Dambulla’da ki otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN

DAMBULLA – POLONNARUWA – SIGIRAYA – DAMBULLA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket edip UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki önemli antik kenti ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. İlk ziyaretimizi Polonnaruwa’ya yapıyoruz. Burada muhteşem granit sütunları, kayaya oyulmuş Budha heykelini, dini yapıları ve saray kalıntılarını göreceğiz. Turumuzun ardından yol üzerinde öğle yemeğimizi alıp ikinci durağımız olan Sigiraya’ya varıyoruz. Kuruluşu M.Ö 477 yılına kadar dayanan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiraya Kaya Kalesi’ni ziyaret edip Dambulla’da ki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN

DAMBULLA – KANDY – NUWARA ELIYA

Kahvaltının ardından otelimizden hareket edip Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nın bulunduğu Kandy şehrine gidiyoruz. Tapınak 4. yüzyılda Budha’nın dişinin Sri Lanka’ya getirilmesinin ardından inşa edilmiş ve Sri Lanka’nın en önemli yapılarından biri haline gelmiştir. Tapınak ziyareti sonrası öğle yemeğimizi alıp Nuwara Eliya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz boyunca Sri Lanka’nın muhteşem çay tarlalarının manzaraları eşliğinde 1900 metre rakıma çıkıyoruz. Burada çay fabrikasını gezip ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN

NUWARA ELİYA – YALA

Kahvaltının ardından Yala Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alıyoruz. Ardından konaklama yapacağımız otele varış ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte akşam safarisi için otelimizden ayrılıyoruz. Safari turumuzda Yala Ulusal Parkı’nın vahşi yaşantısını göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN

YALA – GALLE – BERUWALA

Sabah erken saatte kahvaltımızı alıp doğal liman olması ve ilginç balıkçıları ile dikkat çeken Galle’ye doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bu şirin balıkçı kasabasını geziyor ve ardından Beruwala’ya doğru yola devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN

BERUWALA – KOLOMBO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası başkent Kolombo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK… seferi ile saat …'de İstanbul'a hareket.

9. GÜN

İSTANBUL

Yerel saat ile …’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tarih ve Ücretler

GİDİŞ

İstanbul Havalimanı

DÖNÜŞ

İstanbul Havalimanı

4 Yıldızlı Otel 4 Yıldız Oteller

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 •  THY ile İstanbul – Kolombo – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 •  Havalimanı vergileri
 • Negombo’da 1 gece, Dambulla’da 2 gece, Nuwara Eliya’da 1 gece, Yala’da 1 gece ve Beruwala’da 1 gece olmak üzere toplamda 6 gece yarım pansiyon konaklama
 •  Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 kapsamlı Sigorta)
 •  Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 •  Programda belirtilen 6 adet öğle yemeği
 •  Programda belirtilen tüm şehir turları ve turlar
 •  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 •  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 •  Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
 •  Şoför Bahşişleri

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 •  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 •  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.‣ Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 •  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 •  Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 •  Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 •  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 •  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
 •  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.
 •  Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 •  Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
 •  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu turda Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Tüm TC pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

LOKASYON

Sri Lanka (Yurtdışı)

ULAŞIM

Uçak

VİZE

Vizesiz
7 GECE 8 GÜN

Venn Dahil Tatil